Bağlantılar

Son Güncelleme 2 0cak 2013

Akademik Hayat

Bilim Haberleri

Doğa ve Doğa Koruma

Yaşam Bilim ve Evrim

BLOGROLL

Son Güncelleme 2 0cak 2013

Malumat:

Bu sayfada ve sağ sütundaki “Bilim Blogları ve Web Sayfaları” başlığı altında Acâib-i Âlem’le ilgili Türkçe bilim bloglarının güncel bir listesini vermeye çalıştım.

Bunlar arasında az sayıda da olsa Türkçe olmayan, blog olmayan ya da sizce bilim-olmayan konulara dair bağlantılar bulabilirsiniz,  onları bu listenin bir zenginliği olarak göreceğinizi umuyorum.

Bu listenin hazırlanmasına katkıda bulunan FriendFeed’deki arkadaşlara (burada ve burada) ve epeydir kapsamlı bir bilim blogları listesi tutan Biyolokum’a teşekkür etmeliyim, onun listesinden oldukça yararlandım.

Bu sayfada bağlantıları verilen blogları seçerken işledikleri konuların, yanı sıra özgün ve nitelikli olmalarını da göz önünde bulundurdum. Ancak bu, bağlantılarını verdiğim bloglarda ileri sürülen görüş ve düşünceleri de paylaştığım şeklinde algılanmamalı.

Bu listeyi hazırlama aşamasında yeni bloglar da keşfettim, bunların bir kısmı epeydir atıl durumda olsa da ya özgün bir fikir üzerine kuruldukları ya da nitelikli yazılar barındırdıkları için  onları da bu listeye katmadan edemedim. Belki siz de beğenir ve birlikte bu blogların sahiplerini yeniden yazmaya teşvik edebiliriz.

Bu listedeki blogları imkanlarım dahilinde takip etmeye ve gerekli durumlarda tartıştıkları konulara katılmaya çalışacağım.

Bu listede yer alması gerektiğini düşündüğünüz bir bloğun unutulduğunu düşünüyorsanız, lütfen bildirin, daha yeni açılmış olduğu için gözden kaçmış, kopyala yapıştırlar sırasında kaybolmuş olabilir, herşey olabilir. Çok iyi bildiğim ve son anda anlamadığım bir şekilde eklememiş olduğumu fark ettiğim birkaç blog oldu. Unuttuğumu fark edemediklerim için şimdiden özür dilerim.

Yeni keşfettiğiniz yaşam bilim, doğa koruma, bilim ve akademiyle ilgili Türkçe bloglarını hemen bu sayfanın altındaki yorumlar bölümüne girerseniz bu listeyi hep birlikte güncel tutmayı başarabiliriz. Özgün olmayan, reklam amaçlı, çalıp çırparak vücuda getirilmiş, binlerce klondan sadece biri olan blogları bu listeye eklemek konusunda isteksiz olacağımı şimdiden belirtmeliyim.

Reklamlar

4 responses to “Bağlantılar

  1. Geri bildirim: Acâib-i Âlem | Biyo RSS

  2. Bilim blogları listesine eklenebilir: http://amfoes.wordpress.com/

    • Amfoes bloğun oldukça umut vaad ediyor, ama listeye girmek için daha çok erken bloğu açalı daha sadece dört gün olmuş. dört tane de yazı girmişsin, bu hızla gidersen çok yakında listeye girersin. Bloğun adını Yaşamın Kıyısında koymakla da çok iyi etmişsin, takipteyiz.

  3. Bu haftasonu müsait olduğum için yazabildim birkaç şey. Aynı tempoyu düzenli olarak devam ettirebilmem mümkün değil tabii ki. Yine de elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalışacağım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s