Darwin’i Anlamak

Yüz elli yılın ardından beş yüz sayfalık ‘Türlerin Kökeni’ni okumak biyoloji öğrencileri için bile güç bir iştir. Anlamları değişen kavramlar, o zaman bilinmeyen bugün evrim deyince olmazsa olmaz unsurlar ya da bugün artık unutulan o zamanın tartışma konuları kitabın anlaşılmasını güçleştirir. ‘Türlerin Kökeni Resimli Uyarlama‘ ile ‘Türlerin Kökeni‘yle aramızdaki 150 yıllık zaman farkı bir miktar giderilmeye çalışılmış.

Darwin’i özel yapan nedir?

Evrim fikri ilk kez Darwin tarafından ortaya atılmadıysa ve evrim kuramı bugün Darwin’in ilk ortaya attığı halinden çok farklıysa neden evrim deyince ilk aklımıza gelen isim onunki? Onu evrimcilerin gözünde bir kahraman, evrim karşıtları içinse bir düşman haline getiren nedir?

Devamı için –> Radikal Kitap, Çizgi Çizgi Darwin

PS-1: Bir süredir Acâib-i Âlem’i ihmal ettiğimin farkındayım, tek neden bu olmasa da ilk mazaret olarak bu kitap çalışmasını öner sürmek istiyorum. Umarım bir daha bu kadar uzun süren boşluklar olmayacak.

PS-2: Artık Acâib-i Âlem’deki yeni yazılardan e-posta aracılığıyla haberdar olabilirsiniz, hemen sağ üstteki forma e-posta adresinizi girin. Yeni yazılar posta kutunuza gelsin.

Darwin’i Anlamak” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.